O2, Silvestr a Nový rok

01.01.2010

Každoročně na Silvestra i na Nový rok jsou sítě přetížené. Společnost Telefónica O2 Czech republic je však na nápor připravená, a proto i tyto mimořádné dny zvládá bez problémů.

Něco ze statistiky O2


Víte, že:
-    na Silvestra bylo odesláno o 50% více MMS zpráv než rok předtím?
-    minutu před silvestrovskou půlnocí bylo odesláno 35 116 SMS?
-    počet odeslaných SMS zprávy z O2 se zvýšil o milión oproti minulému Silvestru?

Rušný provoz na Silvestra aneb O2 Telefónica si poradila


Na Silvestra i na Nový rok více než jindy používáme svůj mobilní telefon. I zákazníci O2 více telefonovali, ale i posílali SMS a MMS.
Během Silvestra 2009 a v prvních hodinách roku 2010 bylo odesláno z O2 přes neuvěřitelných 15,5 milionů textových zpráv, což bylo o milion zpráv více než vloni. Nejvíce zpráv bylo odesláno v čase kolem půlnoci. Při přelomu starého a nového roku O2 Telefónica zpracovala 35 116 SMS.
Neposílaly se však jen SMS. Zákazníci O2 mají stále více v oblibě také MMS. Těch bylo na Silvestra odesláno 35 000. Rovněž nejvíce MMS zpracovávala O2 Telefónica těsně kolem půlnoci.

Silvestrovské volání s O2


A kolik hovorů provedli zákazníci O2 během prvních hodin roku 2010? Bylo jich neuvěřitelných 19 milionů. Nejvíce hovorů Teléfonica O2 zaznamenala mezi desátou a jedenáctou hodinou.
Nevolalo se však jen v rámci České republiky. Mnohé hovory byly uskutečněné i do zahraničí. Z pevné sítě Telefónica O2 Czech Republic do mezinárodní sítě bylo přepojeno kolem 2 milionů hovoru. Nejvíce se volalo do Rakouska, dále pak do Německa, na Slovensko, do Itálie, USA, Anglie a Maďarska.